Prima pagină » Știri » Ria Novosti: Iulia Timoșenko, „în stare gravă”, după ce s-a infectat cu noul coronavirus

Ria Novosti: Iulia Timoșenko, „în stare gravă”, după ce s-a infectat cu noul coronavirus

Ria Novosti: Iulia Timoșenko, „în stare gravă”, după ce s-a infectat cu noul coronavirus

Liderul partidului Batkivshchyna și fostul premier al Ucrainei, Iulia Timoșenko, a fost infectată cu coronavirus și starea sa de sănătate ar fi „gravă”, a anunțat, duminică, purtătoarea ei de cuvânt, Marina Soroka.

Se pare că Iulia Timoșenko și câteva din rudele ei, printre care și fiica, ar fi infectați cu noul coronavirus, transmite RIA NOVOSTI.

„Da, din păcate, este adevărat. Testul a arătat că Iulia Vladimirovna are coronavirus. Starea ei este gravă”, a anunțat Soroka pe Facebook.

Purtătoarea de cuvânt a Iuliei Timoșenko a adăugat că temperatura corpului fostului premier a ajuns la 39 de grade.

Iulia Timoșenko l-a acuzat pe Petro Poroșenko că a falsificat alegerile prezidențiale

ulia Timoșenko, candidată la președenția Ucrainei, clasată pe locul al treilea în primul tur al scrutinului prezidențial, l-a acuzat pe actualul președinte ucrainean, Petro Poroșenko, că a „falsificat” alegerile, informează agenția de știri UNIAN.

„După Revoluția Demnității, a venit președintele, anturajul său, care nu a plănuit să construiască o țară puternică, democrată, cu competiție egală, cu reguli de viață egale pentru toți, și au transformat din nou Ucraina în corporația lor dubioasă, unde erau obținuți bani din orice, obținuți incorect. Democrația i-a stânjenit și continuă să o facă”, a afirmat Timoșenko, care a deținut funcția de premier al Ucrainei în perioada 2007-2010.

Timoșenko a adăugat că nu va contesta rezultatul primul tur al scrutinului prezidențial, pentru că „actualul președinte a privatizat sistemul judiciar, și astăzi funcționează la fel de fals ca alegerile lui Poroșenko, și nu va da decizii reale privind falsurile care au avut loc”.

Actorul de comedie Vladimir Zelenski și actualul președinte de la Kiev, Petro Poroșenko, s-au clasat pe primele locuri după primul tur al scrutinului prezidențial din Ucraina și se vor înfrunta în cel de-al doilea tur de scrutin, porgramat pe data de 21 aprilie. Timoșenko s-a poziționat pe cea de-a treia poziție, la diferența de doar 2% față de locul doi, ocupat de Poroșenko.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Efectul surprinzător al gazului ilariant împotriva depresiei severe