Prima pagină » Comunicate de presă » Stejarii Collection – etalon al luxului la nivel internațional

Stejarii Collection – etalon al luxului la nivel internațional

Stejarii Collection, proiectul rezidențial dezvoltat de divizia imobiliară a Grupului Țiriac, lansat la finalul anului trecut, a fost distins cu premiul „Best of the Best Luxury Residential Development of the Year” în cadrul celei de-a 9-a ediții a Galei HOF Awards. Cea mai nouă recunoaștere internațională obținută evidențiază standardele excepționale de lux și confort pe care Stejarii Collection le oferă clienților săi, consolidându-i astfel statutul de proiect etalon în domeniul rezidențial de lux build-to-rent.

Premiul „Best of the Best Luxury Residential Development of the Year” distinge excelența în dezvoltarea rezidențială și a fost acordat Stejarii Collection în baza competiției cu alte două proiecte internațiionale recente, remarcabile: RYTM, realizat de Echo Investment în Polonia, și Jinonický Dvůr, proiect dezvoltat de Creditas Real Estate, in Cehia. Proiectul local s-a remarcat prin eficiența arhitecturală și tehnică a implementării, dar și prin gama vastă de servicii rezidențiale înglobate.

Ediția curentă a Galei HOF Awards s-a desfășurat la București și a reprezentat marea finală a seriei de evenimente CIJ Awards, reunind proiecte și companii de top din Europa Centrală și de Est pentru a determina câștigătorii fiecărei categorii a competiției.

Evenimentul din acest an a inclus participanți din Cehia, Ungaria, Polonia, România, Serbia și Slovacia.

Sistemul inovativ și transparent de votare a implicat profesioniști cu experiență în domeniul imobiliar din regiune, ca parte a juriului, cumulat voturilor cititorilor CIJ din multiple regiuni.

HOF Awards este rezultatul tradiției de peste două decenii în acordarea premiilor independente pentru proiectele imobiliare din Europa Centrală și de Est, începând cu CIJ Awards 2001.

Stejarii Collection, un etalon al luxului la nivel internațional 

Încă de la lansarea din septembrie 2023, Stejarii Collection, cel mai nou proiect dezvoltat de Țiriac Imobiliare a adus experiența rezidențială de lux la cele mai înalte standarde, adresate clienților cu nevoie de mobilitate, flexibilitate și intimitate. Proiectul își derulează serviciile în regim exclusiv de închiriere pe termen mediu și lung.

Apartamentele Stejarii Collection oferă cel mai ridicat nivel de confort curent existent si sunt împrejmuite de o vastă pădure de stejari a cărei panoramă o reprezintă pentru fiecare apartament în parte. La întreaga experiență de locuit se adaugă o gamă variată de facilități și servicii complementare de top, precum echipa concierge, pază permanentă sau un program de evenimente si beneficii dedicate. Luxul suprem este reprezentat de accesul la natură, completat de apartenență la o comunitate de elită.

Locația dispune de o serie de facilități excepționale în proximitatea imediată, de la grădiniță internațională și restaurant de top marca Stejarii, până la Stejarii Country Club și Shiseido Spa – toate situate la câțiva pași distanță, pentru a aduce confort și a adăuga experiențe desăvârșite fiecărui moment din viața rezidenților.

“Suntem onorați de premiul «Best of the Best Luxury Residential Development of the Year», iar aceasta nouă recunoașterea internațională evidențiază standardele de inegalat în sectorul rezidențial de lux impuse prin proiectul Stejarii Collection”, a declarat Răzvan Enache, director Țiriac Imobiliare.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Războiul nu a fost niciodată atât de aproape”. Germania își trimite militarii pe flancul estic al NATO
Digi24
„Consideră că suntem epuizați”. Putin crede că SUA sunt slăbite de războiul cu Iranul, potrivit serviciilor secrete americane
Cancan.ro
Victoria Ionescu, condusă pe ultimul drum de către fostul iubit. Cine este Luca de Mezzo, de fapt
Prosport.ro
Imaginile verii cu David Popovici! Și-a luat o „bijuterie” nouă, de 160.000 de euro
Adevarul
Cine mai poate opri omul lui Putin să câștige Franța. Expert: „Riscăm ca Europa de Est să fie abandonată”
Mediafax
Tristan Tate se plânge de mâncarea din închisoare și spune că a slăbit aproape 6 kilograme
Click
„E un nou standard?” Clientul unui restaurant din Cluj, revoltat de ce a găsit pe nota de plată
Digi24
Cine este Haakon, prințul care a vrut să stea departe de viața regală și a ajuns noul rege al Norvegiei
Cancan.ro
Gestul SFÂȘIETOR făcut de mama Victoriei, după ce și-a îngropat fiica: 'Ce cauți, tu mamă, aici?' 🥲
Ce se întâmplă doctore
Cât a plătit Gabriela Cristea pentru injecțiile de slăbit. Prețul unui an de tratament este uriaș: „Pentru un om obișnuit, costurile sunt imense”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Service-ul i-a spus că trebuie schimbat motorul. Femeia a reparat singură mașina cu 430 de euro
Descopera.ro
O descoperire schimbă toate planurile pentru viitoarele misiuni pe Lună
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Am o boală care mă împiedică să țin dietă!
Descopera.ro
Cine i-a creat pe zei? Cum a apărut ideea de ființe supranaturale