Prima pagină » Actualitate » I-ați văzut? „Bonnie” și „Clyde” la vârsta a treia, căutați în Iași și Vaslui, pentru furt de bijuterii (VIDEO)

I-ați văzut? „Bonnie” și „Clyde” la vârsta a treia, căutați în Iași și Vaslui, pentru furt de bijuterii (VIDEO)

I-ați văzut? „Bonnie” și „Clyde” la vârsta a treia, căutați în Iași și Vaslui, pentru furt de bijuterii (VIDEO)

Poliția din Vaslui se află pe urmele a doi bătrâni care au furat bijuterii din mai multe magazine din Bârlad, Vaslui și Iași.

Proprietarul ultimei bijuterii păgubite oferă recompensă 500 de lei pentru a-i găsi pe hoții bătrâni, scrie ziaruldeiasi.ro.

Cuplul de hoți a dat mai multe lovituri la bijuterii din Bârlad, Vaslui și Iași.

Bătrâna se arată interesată de anumite bijuterii, iar bătrânul stă mai retras, atingând însă și el produsele expuse.

Cei doi au furat astfel un lanț de aur de 4.000 de lei, iar bijutierul oferă 500 de lei recompensă pentru a prinde hoții.

„În urma apariției în spațiul public, pe o rețea de socializare, a unui material video în care sunt prezentate două persoane care ar fi fost implicate în săvârșirea unei infracțiuni de furt, Compartimentul Informare și Relații Publice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Vaslui este abilitat să comunice următoarele: La data de 4 februarie a.c., polițiștii Poliției Municipiului Bârlad au fost sesizati prin plângere și au deschis un dosar penal, în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt. Cercetările sunt efectuate sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Bârlad, în vederea identificării persoanelor implicate și dispunerea măsurilor legale față de acestea”, a transmis IPJ Vaslui.

Tentativă de jaf la o bancă din Sectorul 5! Un bărbat cu un pistol ce părea de jucărie a intrat și a cerut bani, dar reacția incredibilă a unui angajat l-a pus pe fugă

Un bărbat înarmat cu un pistol ce părea a fi de jucărie a intrat, în februarie 2021, în sediul unei bănci din Sectorul 5 al Capitalei și a cerut bani. Însă, reacția incredibilă a unui angajat l-a speriat și a fugit.

Jaf la Bârlad. Hoții au spart un atelier de reparații televizoare pentru a ajunge la o casă de amanet

Hoții au spart, în iunie 2019, peretele unui atelier de reparații televizoare din Bârlad, județul Vaslui, pentru a ajunge, astfel, la un o casă de amanet.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Continentele Pământului pierd apă dulce într-un ritm alarmant. Avertismentul Băncii Mondiale
Digi24
Rusia oferă primele detalii despre presupusul atac ucrainean asupra reşedinţei lui Putin. Cum descrie Moscova evenimentele
Cancan.ro
O nouă descoperire uluitoare în cazul Rodicăi Stănoiu, după substanțele afrodisiace. Ce obiecte s-au ridicat din locuință
Prosport.ro
Ce mai face Arpad Paszkany. Iubita mai tânără l-a fotografiat în vila lor luxoasă din Marbella
Adevarul
Cazul unei adolescente aflată la risc de deportare din Danemarca a atras atenția lui Musk. Comentariul acestuia a suscitat un val de reacții online
Mediafax
România intră în 2026 cu accize majorate la pompă și la raft. Iată cu cât cresc lucrurile
Click
Lumea filmului, în doliu. A murit îndrăgitul actor care a jucat în cel mai bun serial din toate timpurile
Digi24
Vladimir Putin a transmis rușilor cel mai scurt mesaj de Anul Nou de la începutul războiului. Ce le-a spus dictatorul
Cancan.ro
Prima imagine cu Dan Petrescu după chimioterapie: boala l-a topit pe picioare. E de nerecunoscut
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Un grup activist susține că a extras 86 de milioane de piese de pe Spotify