Prima pagină » Actualitate » Studentă thailandeză sugrumată și bătută într-un parc din Timișoara: „Am crezut că o să mor”

Studentă thailandeză sugrumată și bătută într-un parc din Timișoara: „Am crezut că o să mor”

Studentă thailandeză sugrumată și bătută într-un parc din Timișoara: „Am crezut că o să mor”
Foto - ilustrativ: Pixabay.com

O plimbare în parc s-a transformat într-o luptă pe viață și pe moarte pentru o studentă thailandeză de la Universitatea de Medicină și Farmacie „Victor Babeș” din Timișoara.

Femeia a fost atacată în plină zi, de un individ, care a lovit-o și a încercat să o sugrume, scrie observatornews.ro.

Țipetele disperate ale fetei au fost auzite de câțiva trecători, care au intervenit și l-au pus pe fugă pe agresor. Polițiștii încearcă acum să-l găsească.

Femeia de 35 de ani, originară din Thailanda, este studentă în anul 4 la medicină.

Individul a strâns-o de gât: „Mi-era teamă că o să mor”

Ca în fiecare zi, aceasta a ieșit să se plimbe în parc, dar a fost atacată de un individ, într-o zonă mai izolată a parcului respectiv.

Agresorul a lovit-o pe la spate, a atacat-o și a lovit-o peste față, apoi a încercat să o strângă de gât.

„Nu ştiu ce voia de la mine, dar cred că voia să leşin. Mi-era teamă că o să mor”. a povestit studenta.

Trecătorii l-au pus pe fugă, poliția îl caută

Norocul thailandezei a fost că în apropiere erau câțiva trecători.

„Am văzut doi oameni şi am alergat spre ei să le cer ajutorul. Le-am spus că cineva mă atacase şi nu ştiu cine e”.

Soțul femeii a povestit că la scena de groază au asistat alte trei fete, care au fugit de teama agresorului.

„Poliţiştii s-au deplasat de urgenţă la faţa locului, unde au constatat că cele sesizate se confirmă. A fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii de lovire sau alte violenţe”, a declarat Alexandra Petrovici, din cadrul IPJ Timiș.

Pentru faptele sale, agresorul riscă până la doi ani de închisoare.

Minoră cu handicap, violată de mai mulți tineri, printre care și minori, în județul Argeș. Și-au bătut joc de ea și au lăsat-o să plece

Scandalul uriaș cu violatorii din Vaslui este reeditat, din nefericire, în Argeș. Cinci tineri, dintre care trei minori de 14, 16 și 17 ani și doi de 19 și 26 de ani, au fost deja arestați! Alături de ei, alți șase au pus la cale un viol în grup.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Pe cine avantajează prezența mică la alegerile din București
Digi24
Cele două probleme care țin pe loc încheierea unui acord de pace Rusia - Ucraina, dezvăluite de Keith Kellogg
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Primele rezultate. Cum au votat bucureștenii până la acestă oră
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Directorul general de la JPMorgan avertizează că slăbiciunea Europei ar putea afecta economia americană
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un eveniment misterios în Antarctica a eliberat carbonul care a încălzit Pământul