Prima pagină » Magazin » Starul din „The Last Of Us” căsătorit cu o actriță româncă. „Îmi plac micii, sunt preferații mei! Salata de vinete, sarmale…”

Starul din „The Last Of Us” căsătorit cu o actriță româncă. „Îmi plac micii, sunt preferații mei! Salata de vinete, sarmale…”

Starul din „The Last Of Us” căsătorit cu o actriță româncă. „Îmi plac micii, sunt preferații mei! Salata de vinete, sarmale…”

Actorul din „The Last Of Us” căsătorit cu o actriță româncă. Soția lui este din București, mai exact cartierul Drumul Taberei.

Știați că actorul american Gabriel Luna, celebrul „Tommy” din serialul-fenomen de pe HBO „The Last Of Us”, inspirat de jocul video cu același nume, are o legătură specială cu România?

Gabriel Luna este căsătorit cu actrița româncă Smaranda Ciceu și a fost de multe ori în țara noastră!

Actorul a acordat un interviu care poate fi urmărit pe pagina de Facebook a Ambasadei României în Statele Unite ale Americii.

„Soția mea e din România. Incredibil. Am fost în România de mai multe ori. Am fost în București, de unde este soția mea, din Drumul Taberei și m-a învățat tot felul de cuvinte”, a spus Gabriel Luna.

Gabriel Luna cunoaște limba română: „Îmi place usturoi!”

Acesta a rostit câteva cuvinte în limba română: „Ce faci? Foarte frumos. Îmi place usturoi. Foarte bine, foarte bine!”

„Sarmalele sunt ca niște vinete înfășurate în frunze de viță de vie. Îmi plac micii, sunt preferații mei, salata de vinete, e foarte bună”

„Îmi place Bucureștiul. Am fost și în Vama Veche, am fost la Cluj, am fost la Brașov, am fost în toată România.

În plus am filmat un serial în România, „Harley and the Davidsons” pentru Discovery Channel, am filmat pe Mihai Bravu și în alte multe locuri.

SUBERB LOC, OMULE. Mi-a plăcut mult”, a mai spus Gabriel.

Acesta are și un mesaj pentru fanii din România, pe care l-a rostit în limba română: „Te iubesc, România. Și merci, mulțumesc! Ciao”

Gabriel Luna este cunoscut din filme precum „Bernie”, „Terminator: Dark Fate”, dar și din serialele „Prison Break”, „True Detective”, „FUBAR”, culminând cu rolul memorabil din „The Last Of Us”, serialul cu temă post-apocaliptică inspirat de jocul video produs de compania Naughty Dog.

Sursa foto: Capturi

Recomandarea video

Mediafax
Singurul aparat electrocasnic, prezent în orice casă, pe care trebuie să-l scoatem din priză atunci când plouă. Nu este smartphone-ul
Digi24
Traian Băsescu spune că Nicușor Dan face „o mare greşeală”: E într-o capcană să prezinte raportul pentru anularea alegerilor în 2024
Cancan.ro
Irina Rimes, out de la Vocea României! Este cutremur media în PRO TV
Prosport.ro
Soția a apărat-o public pe amantă: „Nu e distrugătoare de casă”. Cum arată
Adevarul
Ultimul suflet din lagărul Rubla: „La Însurăței ne omora și la Viziru ne îngropa“
Mediafax
De ce este mai bine să evităm plata cu cardul? Explicația experților și a 71 de studii
Click
Cum a fost distrusă una dintre cele mai mari fabrici de lactate din România. A fost un simbol al industriei alimentare românești
Digi24
Washington Post: Vaticanul a negociat cu SUA pentru a-i oferi lui Nicolas Maduro o cale să fugă în Rusia înainte de capturarea sa
Cancan.ro
Ce alți milionari români se aflau pe lista ucigașilor lui Adrian Kreiner. Thriller real cu filaj dintr-un pod părăsit!
Ce se întâmplă doctore
Amestecul-minune cu care Romanița Iovan a reușit să slăbească 24 de kilograme în 6 luni
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Impozitul auto rămâne neschimbat în 2026. Guvernul ignoră anomaliile semnalate de șoferi
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Ce pot face românii cu brazii de Crăciun?