Albania – Elveția, scor 0-1, în al doilea meci din grupa României

Publicat: 11 06. 2016, 18:02
Actualizat: 02 11. 2016, 06:26

Elveția a învins chinuit, cu 1-0, într-un meci în care Albania a jucat cu un om în minus încă din prima repriză. Într-un meci în care duelul dintre frații Xhaka a ținut atenția regizorului de transmisie, rezultatul a fost stabilit de gafa portarului Berisha. Acesta a ieșit prost pe o centrare din corner și i-a permis lui Schar să înscrie.

Deși Sadiku a dat speranțe miilor de albanezi din tribunele stadionului din Lens, jocul a devenit mult mai greu în minutul 36. Căpitanul Albaniei a primit al doilea cartonaș galben după un henț stupid și a fost eliminat.

Elveția a obținut astfel cele 3 puncte și egalează Franța în clasament. În următoarele meciuri, România va întâlni Elveția, iar Franța pe Albania.