Alibec, foarte modest la primul meci pentru FCSB. Azerii de la Qarabag au câștigat cu 2-0

Publicat: 18 01. 2017, 18:35

FK Qarabag a început mai bine partida împotriva echipei antrenate de Laurențiu Reghecampf și a deschis scorul în minutul 26, după o lovitură liberă executată de pe dreapta și o eroare de marcaj a fundașilor de la FC Steaua București.

Chiar dacă a schimbat toată echipa la pauză, vicecampioana a evoluat slab și în partea a doua a jocului. Formația din Azerbaidjan a reușit să marcheze pentru 2-0, după o fază rapidă de contraatac, tot pe dreapta, acolo unde Simion a fost lăsat în urmă de Muarem, care a finalizat simplu. Denis Alibec, atacantul venit de la Astra Giurgiu, a debutat pentru echipa lui Laurențiu Reghecampf și a evoluat timp de 45 de minute.

FC Steaua București, prima repriză: Niță – Enache, Tamaș, Momcilovic, Toșca – Pintilii, Ovidiu Popescu – A. Popa, Mihalcea, De Amorim – Denis Alibec

FC Steaua București, a doua repriză: Stăncioiu – Simion, Moke, Tudorie, Filip – Achim, Sulley, Boldrin – Jakolis, Onțel (Mario Mihai 70), Man.