AVERTISMENT pentru Steaua, înainte de meciul cu Dinamo Kiev

Publicat: 01 10. 2014, 10:34

”Steaua nu mai are un lot care să permită să facă orice schimbare, iar jocul să nu sufere. Au plecat jucători importanți și nu au reușit să facă un prim 11 puternic și să aducă 4-5 jucători pe bancă, astfel încât să nu se simtă lipsa titularilor. N-au bancă de rezerve, acesta e adevărul! E o situație mai specială, dar trebuie să scoatem în evidență priceperea lui Gâlcă, care pentru un minut nu a scos maximum în acest an (n.r. în play-off-ul Ligii Campionilor, Ludogorets a marcat în minutul 90 al returului cu Steaua. Dacă Steaua nu primea acel gol și nu rata calificarea în grupele Ligii Campionilor, Gâlcă era în grafic cu toate obiectivele). Arlauskis și Szukala sunt jucători care, atunci când nu joacă, fac ca Steaua să aibă o evoluție modestă. Portarul a făcut minuni”, a declarat Dumitru Dumitriu.

Cel poreclit ”Țiți” susține că, la titlu, Steaua se bate cu CFR, Astra și Dinamo, iar, în ceea ce privește meciul cu Dinamo Kiev de joi, din grupele Europa League, Steaua nu pornește favorită. ”Dacă se va întâmpla să câștige, Steaua o va face cu mari eforturi, deoarece Steaua nu mai e privită ca o echipă care să creeze mari probleme și să aibă prima șansă”, a încheiat Dumitru Dumitriu.