Barcelona a eliminat PSG și s-a calificat în semifinalele Champions League

Publicat: 10 04. 2013, 23:47
Actualizat: 05 07. 2013, 12:00

BARCELONA s-a calificat în semifinalele Champions League, după ce a remizat, miercuri seară, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu PSG, în manșa retur a sferturilor de finală ale competiției. Pentru BARCELONA a marcat Pedro ’71, iar pentru PSG a înscris Pastore ’50. În tur, scorul a fost egal, 2-2.

Echipele de start

BARCELONA: Valdes – Alves, Pique, Adriano, Alba – Xavi, Busquets, Iniesta – Pedro, Cesc, Villa

Rezerve: Pinto, Montoya, Bartra, Song, Thiago, Alexis, Messi

PSG: Sirigu – Maxwell, Thiago Silva, Alex, Jallet – Verratti, Motta – Lucas, Lavezzi, Pastore – Ibrahimovic

Rezerve: Douchez, Sakho, Armand, Van der Wiel, Chantome, Beckham, Gameiro

BARCELONA s-a calificat în sferturile de finală ale CHAMPIOS LEAGUE 2012-2013 după ce a eliminat în turul precedent pe AC Milan, 0-2 în deplasare și 4-0 pe teren propriu. PSG a eliminat Valencia în optimi după 2-1 în deplasare și 1-1 pe teren propriu.