CFR Cluj a învins Lazio, cu scorul de 2-1, în Europa League. Ardelenii trec pe primul loc în grupa E

Publicat: 19 09. 2019, 21:59

În minutul 25 al confruntării de pe Stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, Bastos a punctat pentru Lazio. În urma unei corner, fundașul a fost găsit bine în careu și a reluat în plasa porții lui Arlauskis.

În minutul 40, CFR Cluj a obținut o lovitură de la 11 metri, pentru un fault în careu comis de Leiva asupra lui Djokovic. Ciprian Deac a transformat, internaționalul român trimițând în dreapta lui Strakosha și restabilind astfel egalitatea.

Echipa lui Dan Petrescu a trecut în avantaj în minutul 75. Billel Omrani a fost găsit bine în careu și a șutat în transversală. Mingea a ricoșat tot la atacantul francez, care a reluat ulterior în plasă, pentru 2-1.

În urma disputării primei runde din grupa E a Europa League, CFR Cluj a trecut pe primul loc, cu 3 puncte. Rennes și Celtic Glasgow au câte un punct, după remiza de joi seara, scor 1-1.

Următorul meci al lui CFR Cluj în Europa League va avea loc joi, 3 octombrie, pe terenul lui Celtic Glasgow, campioana Scoției.