CHELSEA – STEAUA 3-1. Adi Popa: Echilibrul s-a rupt când am primit golul doi

Publicat: 15 03. 2013, 00:41
Actualizat: 03 07. 2013, 20:44

Mijlocașul echipei Steaua București, Adi Popa, a declarat, joi seară, după eliminarea din optimile de finală ale Ligii Europa, că echilibrul partidei retur cu Chelsea Londra, pierdută cu scorul de 1-3, s-a rupt la golul doi al gazdelor.

„La golul doi s-a rupt echilibrul acestui meci. Am început bine și a doua repriză, dar după golul doi din fază fixă au pus presiune și ne-au dominat la forță. În retur, Chelsea a jucat alt fotbal. Am câștigat experiență internațională și calitate după această dublă cu Chelsea”, a spus Popa la Digi Sport.

Echipa Steaua București a fost eliminată din Liga Europa, după ce a fost învinsă, joi, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), de formația engleză Chelsea Londra, deținătoarea trofeului Ligii Campionilor, în manșa secundă a optimilor de finală ale competiției.

Golurile englezilor au fost marcate de Mata ’34, Terry ’58 și Fernando Torres ’71, în timp ce pentru Steaua a înscris Chiricheș, în minutul 45+1.

În meciul tur, disputat la București, Steaua a câștigat cu scorul de 1-0.