Chiricheș riscă să piardă postul de titular la Tottenham

Publicat: 13 04. 2014, 14:38
Actualizat: 14 07. 2016, 17:30

După ce pe 7 aprilie a greșit flagrant în diputa cu Sunderland, din 7 aprilie, Chiricheș a avut însă o evoluție catalogată drept „oribilă” de presa birtanică, fiind înlocuit după 45 de minute, notează digisport.ro, care precizează că WBA a condus cu 3-0, la ultimele două goluri ale gazdelor căpitanul naționalei noastre făcând erori evidente.

Tim Sharewood n-a explicat direct înlocuirea românului la pauză, catalogând însă ca ridicol felul în care echipa sa a primit golurile. Foarte probabil că Vlad Chiricheș își va pierde locul de titular pentru următoarea perioadă, notează digisport.ro. Tottenham joacă sâmbăta viitoare pe teren propriu, cu Fulham.

Chiricheș a jucat 15 meciuri în Premier League, toate ca titular, sâmbătă fiind a doua oară când a fost înlocuit. Prima oară s-a întâmplat în noiembrie anul trecut, când a ieșit tot la pauză, în Tottenham – Newcastle 0-1.