CSM București, victorie uriașă în fața unguroaicelor de la Ferencvaros. Ce șanse are campioana României să ajungă în „careul de ași”

Publicat: 07 04. 2017, 22:34

Cu un nou antrenor pe bancă, Per Johansson, bucureștencele au avut inițiativa în debutul primei părți, când au avut un avantaj chiar și de trei goluri, dar maghiarele, impulsionate de pe bancă de antrenor, la time-out, au mai echilibrat lupta. CSM a intrat, totuși, cu avantaj de două goluri la pauză, scor 17-15, dar în partea secundă Ferencvaros s-a apropiat în mai multe rânduri la un singur gol diferență. Totuși, elevele lui Johansson nu au cedat niciodată inițiativa pe tabelă.

După o perioadă de cinci minute în care CSM București nu a reușit să înscrie, Carmen Martin a spart gheața și și-a readus echipa în avantaj la două goluri diferență. În final, „tigroaicele” s-au distanțat la cinci goluri în față, după ce în ultimele minute Bazaliu a reușit să înscrie două goluri spectaculoase.

Meciul retur dintre cele două formații se disputa sâmbătă, 15 aprilie, de la ora 17:45, în Ungaria.