Cum poate rata Serena Williams semifinalele Turneului Campioanelor

Publicat: 23 10. 2014, 16:40

Williams a încheiat meciul cu Bouchard în 58 minute, dar o eventuală victorie în două seturi a sportivei sârbe Anei Ivanovici în fața Simonei Halep, deja calificată, ar putea-o priva pe americancă de posibilitatea de a-și apăra trofeul cucerit la ultimele două ediții.

Meciul Halep-Ivanovici este programat vineri, de la ora 14.30.

Halep, cu două victorii în tot atâtea meciuri, conduce în clasamentul Grupei Roșii, urmată de Williams, două victorii și o înfrângere, de Ivanovici, o victorie și un meci pierdut, și de Bouchard, care a înregistrat trei înfrângeri. În caz de egalitate, departajarea se va face în funcție de numărul de seturi sau de ghemuri câștigate.

Simona Halep, locul 4 WTA, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-0, 6-2, în 65 de minute, pe Serena Williams și acest eșec al putea cântări mult în caclulele calificării liderului WTA.