Dan Petrescu, în stare de șoc: Cine se aștepta la așa ceva?

Publicat: 27 08. 2017, 00:52

„Cine se aștepta la așa ceva? Când iei gol în minutul 1 de la 40 de metri și nu iei gol în 7 etape… jucătorii n-au mai știut ce să facă. Este prima dată când lucrăm la ora 18:00 (n.r. meciul a început la 18:30), a fost căldură mare și s-a simțit asta. Nu au fost ei. Apoi, am luat încă un gol.

La pauză am avut un discurs mai dur. Am marcat trei goluri frumoase, dar nu ne ajută la nimic. Vă spun sincer, preferam să marcăm golurile acestea în etapa următoare. Dacă egalam, atunci merita. Sincer, nu mă așteptam să luăm patru goluri. Cred că este prima oară când primesc patru goluri într-un meci din România”, a declarat Dan Petrescu.

ACS Poli și CFR Cluj au oferit unul dintre cele mai frumoase meciuri din ultimii ani. Timișora a condus cu 4-0 până în minutul 73, dar CFR a reușit să înscrie trei goluri în șapte minute și a început să spere. Însă Ionuț Popa a ieșit până la urmă învingător.