DINAMO – GLORIA BISTRIȚA 1-2 în etapa a 12-a din LIGA 1

Publicat: 19 10. 2012, 23:32
Actualizat: 27 08. 2014, 18:53

DINAMO a pierdut partida disputată pe Național Arena cu GLORIA BISTRIȚA, scor 1-2. Toate cele trei goluri au fost marcate în prima repriză. Braganca a deschis scorul în minutul 27, iar Predescu a dublat avantajul în minutul 41. Matei a redus din diferență în minutul 45. În minutul 77, Dolha a apărat un penalty executat de Dănciulescu.

DINAMO: Naumovski – Rus, Luchin, Grigore, Koulibaly – Matei, C. Muntenu, Boubacar – Curtean, Dănciulescu, Alexe
GLORIA BISTRIȚA: Dolha – Peteleu, V. Năstase, Al. Tudose, Cafasso – Romario, Anton – Fl. Bratu, Zahiri, Predescu – Braganca

DESFĂȘURAREA PARTIDEI DINAMO – GLORIA BISTRIȚA

DINAMO erape locul 5 în clasamentul LIGII 1, cu 18 puncte acumulate în 10 etape. „Cîinii” dispută luni, pe teren propriu, meciul restanță din etapa a 4-a, cu Rapid. În ultima etapă, DINAMO a remizat în deplasare, 2-2 cu Gaz Metan Mediaș.

GLORIA BISTRIȚA era pe locul 16 în LIGA 1, cu 6 puncte acumulate în primele 11 etape. În ultima etapă, bistrițenii au pierdut pe teren propriu în fața gorjenilor de la Pandurii, scor 1-3.

Cele două echipe s-au întâlnit ultima dată în sezonul 2010-2011, când DINAMO a câștigat ambele partide disputate cu GLORIA BISTRIȚA, 3-0 pe teren propriu și 2-0 în deplasare.