LIGA CAMPIONILOR. Real Madrid a eliminat Galatasaray Istanbul și a acces în semifinale

Publicat: 09 04. 2013, 23:55
Actualizat: 03 07. 2013, 19:17

Formația Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a învins, cu scorul general de 5-3, echipa turcă Galatasaray Istanbul, în sferturile de finală ale competiției.

Real Madrid s-a impus în tur, scor 3-0, iar în retur Galatasaray a câștigat cu scorul de 3-2.

În returul de marți, pentru Galatasaray au marcat Eboue ’57, Sneijer ’71 și Drogba ’72, pentru Real a înscris Cristiano Ronaldo, în minutul 7 și 90+2.

Galatasaray: Muslera – Eboué (Elmander ’80), Gökhan Zan, Semih, Riera – Hamit Altintop (Amrabat ’46), Felipe Melo, Inan – Sneijder – Umut Bulut (Sabri Sarioglu ’63), Drogba. Antrenor: Fatih Terim

Real Madrid: Lopez – Essien (Arbeloa ’31), Pepe, Varane, Coentrao – Khedira, Modric – Di Maria, Özil (Albiol ’81), Ronaldo – Higuain (Benzema ’73). Antrenor: Jose Mourinho

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Franța, avându-l la centru pe Stephane Lannoy.

Tragerea la sorți pentru semifinalele Ligii Campionilor are loc vineri la Nyon.