LIGA I. Oțelul Galați – Rapid București 1-1

Echipa Oțelul Galați a terminat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu formația Rapid București, în ultimul meci al etapei a II-a a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Gălățenii au deschis scorul prin Viglianti, în minutul 27, rapidiștii reușind egalarea prin Nicolae Grigore, în minutul 74.

1-0: Viglianti a reluat cu capul în plasă de la 7 metri o minge centrată de pe partea stângă de Ljubinkovici.

1-1: Grahovac și Perendija s-au încurcat reciproc la o centrare de pe partea draptă, portarul gălățenilor a scăpat balonul în față și Nicolae Grigore a înscris în poarta goală.

Oțelul Galați: Grahovac – Râpă, Perendija, Sg. Costin, Ljubinkovici – Benga, Giurgiu – Iorga, Viglianti (Punosevac ’83), Buș (Inkango ’56) – Stromajer (Pena ’71). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Rapid București: Albuț – Rui Duarte, Oros, M. Constantin, Voicu (Bozovici ’46) – Roman, N. Grigore, Teixeira (Ilijovski ’46), Milisavljevici – Goga (Grigorie ’60), Pereira. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonașe galbene: Buș ’31, Pena ’86 / M. Constantin ’40, Bozovici ’69.

Arbitri: Alexandru Tudor (central) – Cristian Nica, Florin Păunescu (asistenți) – Mihai Ene (rezervă).

Observatori: Vasile Curt, Constantin Gheorghe.

La partida de la Galați au asistat aproximativ 7.000 de spectatori, dintre care 150 de fani giuleșteni.