Mihaela Bulică, eliminată în optimi la sabie individual, la CE de scrimă

Publicat: 16 06. 2012, 19:39
Actualizat: 07 03. 2013, 19:39
Sportiva Mihaela Bulică a fost eliminată, sâmbătă, în optimile probei de sabie individual feminin din cadrul Campionatelor Europene de scrimă de la Legnano (Italia), informează fencingworldwide.com.

Bulică, intrată în competiție în turul doi, a învins-o mai întâi pe italianca Gioia Marzocca, 15-14, iar în optimi a pierdut în fața sportivei spaniole Araceli Navarro, 13-15.

Tot la sabie feminin, Bianca Pascu a fost învinsă în primul tur de britanica Chrystall Nicoll, 15-10.

Virgil Sălișcan și Radu Daraban au fost eliminați în turul secund al probei de floretă masculin, primul de britanicul Laurence Halsted, care s-a impus cu 15-13, iar al doilea de rusul Artur Ahmathuzin (9-15).