Mihaela Buzărnescu și Raluca Olaru au fost eliminate în primul tur al probei de dublu feminin din cadrul turneului de Grand Slam de la Wimbledon

Publicat: 04 07. 2019, 22:00

Rebecca Peterson (23 de ani, nr. 385 WTA la dublu) și Tamara Zidansek (21 de ani, nr. 158 WTA la dublu) le-au învins pe jucătoarele României, cu scorul de 6-3, 7-6, într-o partidă ce a durat o oră și 34 de minute.

În primul set Peterson și Zidansek le-au dominat pe sportivele române, acestea din urmă câștigând doar 3 game-uri. Cel de-al doilea set a fost mai echilibrat, ajungându-se până în tiebreak.

Rebecca Peterson și Tamara Zidansek le vor întâlni în turul 2 pe Victoria Azarenka (29 de ani, nr. 32 WTA la dublu) și pe Ashleigh Barty (23 de ani, nr. 7 WTA la dublu).