Nicoliță nu a fost chemat nici pe banca de rezervă a FC Nantes în ultimul meci disputat

Publicat: 02 12. 2013, 09:57
Actualizat: 21 03. 2019, 06:25

Mijlocașul român Bănel Nicoliță nu a evoluat nici în ultima săptămână la FC Nantes. Mai mult, românul nu s-a aflat nici măcar pe banca de rezervă a „canarilor”.

În meciul cu Guingamp, românul a fost lăsat în afara lotului, după ce la meciul precedent când FC Nantes a pierdut pe teren propriu în fața celor de la AS Monaco, scor 0-1, a fost rezervă.

Bănel a evoluat ultima dată pe 25 octombrie, când a intrat pe teren în minutul 80, în partida cu OSC Lille. FC Nantes a pierdut cu 0-1, gol fiind marcat în minutul 41.

La jumătatea lunii septembrie, Nicoliță s-a accidentat, suferind o leziune la coapsă.

Mijlocașul a fost împrumutat echipei FC Nantes la finele acestei veri, el având contract cu AS Saint-Etienne. Echipa va avea opțiunea de a-l cumpăra definitiv pe internaționalul român în vara viitoare.