OȚELUL – ASTRA 2-1 în etapa a 12-a din LIGA 1

Publicat: 20 10. 2012, 21:15
Actualizat: 08 03. 2013, 04:55

OȚELUL a  învins ASTRA pe teren propriu în etapa a 12-a din Liga 1. Fatai a deschis scorul pentru ploieșteni în minutul 51. Pena a egalat 6 minute mai târziu, iar Inkango a adus victoria gălățenilor în ultimul minut de joc.

OȚELUL: Grahovac – Cârjă, Sârghi, Sipovic, Cucu – Giurgiu, Neagu – Inkango, Paraschiv, Stromajer – Pena
ASTRA: S. Lung – Enache, Yahaya, Găman, Morais – Seto, Mureșan – Budescu, Tembo, Distefano – Fatai

URMĂREȘTE LIVE TEXT PARTIDA OȚELUL – ASTRA

OȚELUL se afla pe locul 16 în clasamentul LIGII 1, cu 7 puncte după 11 etape. În ultima etapă OȚELUL a remizat în deplasare, 0-0 cu Concordia Chiajna.

ASTRA are un început de sezon foarte bun și se afla pe locul 3 după 11 etape, cu 21 de puncte. În ultima etapă din LIGA 1, ASTRA a remizat pe teren propriu cu FC Vaslui, scor 1-1, fiind egalată în ultimul minut dintr-un penalty executat de Varga.

Sezonul trecut ASTRA a luat patru puncte din meciurile cu OȚELUL, 3-1 pe teren propriu și 1-1 în deplasare. Ultima victorie a ploieștenilor la Galați datează din 1999, când ASTRA a învins OȚELUL cu 1-0. De atunci, OȚELUL a reușit cinci victorii, iar un meci s-a terminat la egalitate