Prima înfrângere a sezonului pentru CSM București, echipa de handbal cu salarii de sute de mii de euro

Publicat: 22 10. 2017, 23:12

CSM București a început destul de greu partida, în special în atac unde a comis destule erori. În prima prepriză, echipa campioană a pierdut 7 mingi, dintre care 6 numai în primele 15 minute. Astfel, „tigroaicele” s-au văzut conduse cu 7-4 în minutul 11. Cristina Neagu, golgheterul echipei, a avut parte de o supraveghere atentă din partea adversarelor. Interul stânga a marcat pentru prima dată în minutul 20, când CSM a egalat pentru prima dată, la scorul de 8-8. În fiecare repriză, CSM București a avut perioade de aproximativ 8 minute în care nu a marcat niciun gol. Și de fiecare dată, Nykobing s-a desprins la 3 goluri, 7-4 și 21-18 (min. 48).

Nykobing Falster – CSM București 22-25 (13-14)

Nykobing: Greve, Sahlholdt, Soerensen – portari; Ikehara, Iversen 3, C. Kristiansen 2, K. Kristiansen 6, Lagerquist 1, Merg, Nielsen, Olsen, Pedersen 5, Wallen 1, E. Westberg, J. Westberg 6. Antrenor: Jakob Larsen

CSM București: Ungureanu, Grubisic, Iordache – portari; Bazaliu, Curea 2, Frafjord 4, Gullden 6, Hagman 2, Jacobsen, Jorgensen 1, Kurtovic 3, Manea 1, Mehmedovic 1, Neagu 2, Niombla, Udriștioiu. Antrenor: Helle Thomsen