RAPID – FC BRAȘOV 1-2 în etapa a 12-a din LIGA 1

Publicat: 20 10. 2012, 13:20
Actualizat: 05 07. 2013, 10:49

RAPID pierde pe teren propriu partida cu FC BRAȘOV, scor 1-2. Brașovenii au condus cu 2-0 la pauză prin golurile marcate de Buga (’39) și Ionescu (45+1). Giuleștenii au redus din diferenâă în minutuș 86, prin Ilijoski.

RAPID: Pecanha – Wallace, Glauber, N. Grigore, Milisavljevic – Al. Coman, Teixeira, Codrea – Goga, Ilijoski, Ioniță
BRAȘOV: Taborda – Velayos, R. Machado, Cr. Munteanu, Ionescu – Bruno Madeira, Iulian Popa – Viveiros, Buga, Mateiu – Batin

CELE MAI IMPORTANTE FAZE VIDEO DIN RAPID – FC BRAȘOV

RAPID se afla pe locul 6 în clasamentul LIGII 1, cu 18 puncte acumulate în 10 etape. Giuleștenii vor disputa luni meciul restanță din etapa a 4-a, cu Dinamo. În ultima etapă RAPID a învins CS Turnu Severin, 1-0 în deplasare.

FC BRAȘOV se afla pe poziția a 9-a în LIGA 1, cu 16 puncte. În etapa a 11-a FC BRAȘOV a învins CSMS Iași pe teren propriu, scor 1-0.

Sezonul trecut RAPID nu a reușit să se impună în fața lui FC BRAȘOV, reușind doar o remiză pe teren propriu, scor 1-1. La Brașov, gazdele s-au impus cu 1-0. Stegarii nu au mai câștigat pe terenul Rapidului din 2001, când s-au impus cu 3-1. De atunci s-au mai disputat opt partide: cinci victorii ale giuleștenilor și trei remize.