REAL MADRID – MANCHESTER UNITED 1-1 în optimile de finală ale CHAMPIONS LEAGUE 2012-2013

Publicat: 13 02. 2013, 23:46
Actualizat: 24 08. 2014, 03:27

Real Madrid a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu Manchester United, în prima manșă a optimilor de finală ale CHAMPIONS LEAGUE 2012-2013. Englezii au deschis scorul prin Welbeck, în minutul 20, spaniolii reușind egalarea prin Cristiano Ronaldo, în minutul 30.

REAL MADRID: Diego López – Arbeloa, Sergio Ramos, Varane, Coentrão – , Khedira, Xabi Alonso – Di María, Özil, Ronaldo – Benzema
MANCHESTER UNITED: De Gea – Rafael, Ferdinand, Evans, Evra – Jones, Carrick, Welbeck, Rooney, Kagawa – Van Persie

Comentariul LIVE TEXT al partidei REAL MADRID – MANCHESTER UNITED

REAL MADRID s-a calificat în primăvara CHAMPIONS LEAGUE 2012-2013 de pe locul doi al Grupei D. Spaniolii au obținut 11 puncte și au fost devansați de Borussia Dortmund.

MANCHESTER UNITED s-a calificat în optimi după ce a câștigat Grupa H, din care a făcut parte și CFR Cluj. Englezii au obținut 12 puncte, după patru victorii și două înfrângeri.