România, doar remiză cu Israel, 1-1, în preliminariile EURO 2024! Cum arată acum clasamentul Grupei I

Publicat: 09 09. 2023, 23:43
Actualizat: 09 09. 2023, 23:56

Echipa națională a României a jucat cu Israel sâmbătă seară, pe Arena Națională, scro 1-1. La partida din preliminariile EURo 2024 au asistat 49.193 de spectatori.

Denis Alibec a deschis scorul în minutul 27, iar oaspeții au egalat în minutul 53, gol Gloukh.

Clasamentul Grupei I: 1. Elveţia – 11 puncte, 2. România – 9 puncte, 3. Israel – 8 puncte, 4. Belarus – 4 puncte, 5. Kosovo – 4 puncte, 6. Andorra 2 puncte

România, doar remiză cu Israel, 1-1, în preliminariile EURO 2024

Soprana Felicia Filip a fost cea care a intonat imnul naţional înainte de startul partidei România – Israel.

Pentru naționala noastră urmează meciul cu Kosovo, care se va juca marți, 12 septembrie, de la ora 21:45, tot pe Arena Națională.

Cum au arătat cele două echipe:

România: H. Moldovan – Cr. Manea, A. Burcă, Drăgușin, Bancu – R. Marin, M. Marin – Sorescu, N. Stanciu, Fl. Coman – Alibec

Rezerve: Târnovanu, Aioani – Rațiu, Screciu, Cicâldău, Pușcaș, Mihăilă, I. Hagi, Rus, Olaru, Moruțan, Camora

Selecționer: Edward Iordănescu

Israel: Glazer – Dasa, Vitor, Goldberd, R.Revivo – Dor Peretz, Lavi, Gloukh – Solomon, Turgeman, Kinda

Rezerve: Daniel Peretz, Gerafi, Davidzada, Yehezkel, Lemkin, Abu Fani, Haziza, M. Jaber, Weissman, Baribo, David

Selecționer: Alon Hazan

Cartonaşe galbene: M. Marin 56, Drăguşin 61, Puşcaş 85 / Kanichowsky 89

Arbitri: Slavko Vincic – Tomaz Klancnik, Andraz Kovacic – Matej Jug (toţi din Slovenia)

Arbitri VAR: Nejc Kajtazovic – Rade Obrenovic (ambii din Slovenia).

• Kosovo egalează pe Elveția în prelungiri, scor 2-2 (Muriqi ’90+5). Meciul Andorra – Belarus s-a încheiat 0-0