Simona Halep, o nouă revenire spectaculoasă: ce s-a întâmplat de la scorul de 4-2, în primul set, pentru adversara sa de la Cincinnati

Publicat: 16 08. 2017, 01:24

Favorită numărul doi la competiția americană, Halep a învins-o în turul doi pe americanca Taylor Townsend, ocupanta poziției a 134-a în ierarhia mondială, scor 6-4, 6-1, după o oră și șase minute de joc.  Din momentul în care a fost condusă cu 4-2, în primul set, Simona s-a dezlănțuit și a câștigat 10 din următoarele 11 game-uri.

Halep a avut primul tur liber. În optimi, Simona o va întâlni pe câștigătoarea meciului Anastasija Sevastova (Letonia, 16 WTA) – Roberta Vinci (Italia, 42 WTA).

Pentru accederea în optimile de finală la Cincinnati, Simona Halep va încasa un cec în valoare de 29.100 de dolari și 105 puncte în clasamentul WTA.