U CLUJ – CFR. TAS a decis, meciul se joacă. Astăzi putem afla campioana Ligii I

Publicat: 18 05. 2012, 14:34
Actualizat: 18 05. 2012, 14:34

Tribunalul de Arbitraj Sportiv a respins cererea CFR Cluj de suspendare a deciziei comisiilor LPF care au hotărât ca derbiul orașului Cluj-Napoca să se rejoace, în urma incidentelor din 8 mai, astfel că partida va avea loc așa cum a reprogramat-o liga, astăzi, de la 21.30, pe Cluj Arena.

Meciul trebuia disputat în etapa a 31-a, dar a fost întrerupt de arbitrul Alexandru Tudor în minutul 27, la scorul de 1-0 pentru CFR, după ce jucătorii celor două echipe au fost implicați într-o bătaie generală.

Comisia de Disciplină  a hotărât rejucarea meciului din minutul 1, de la 0-0. CFR-ul a contestat decizia, dar Comisia de Recurs le-a respins cererea. Oficialii clujeni nu au renunțat și s-au adresat Tribunalului de Arbitraj Sportiv, care a decis ca meciul să se joace.

CFR poate deveni campionă înaintea meciului cu Steaua din ultima etapă dacă învinge rivala Universitatea în această seară.

U CLUJ – CFR se dipută în această seară, de la 21.30, pe Cluj Arena.