Prima pagină » Mini » Stelian Tănase, despre motivul pentru care TVR s-a despărțit de Andreea Marin

Stelian Tănase, despre motivul pentru care TVR s-a despărțit de Andreea Marin

Stelian Tănase, despre motivul pentru care TVR s-a despărțit de Andreea Marin
Directorul interimar al televiziunii publice, Stelian Tănase, a precizat luni că fosta "zână a surprizelor" a plecat de la TVR pentru că nu a acceptat reducerea bugetului emisiunii de la 30.000 de euro la 12.000 de euro pe săptămână plus publicitatea.

Andreea Marin a anunțat recent că a renunțat să mai facă emisiunea „prețuiește viața” la TVR.

„Când am decis să diminuăm cheltuielile TVR, am luat la rând emisiunile cele mai costisitoare și am negociat. M-am uitat și pe contractul Andreei și i-am propus o diminuare a bugetului ei de la 30.000 de euro pe săptămână la 12.000 de euro plus publicitatea. După această discuție, eu am plecat la Paris și, la revenire, am aflat că doamna Marin a dat declarații că nu mai lucrează cu noi”, a afirmat Stelian Tănase, citat de Libertatea.

În urmă cu cinci zile fosta ”zână a surprizelor” a declarat că a întrerupt colaborarea cu TVR din cauza că televiziunea publică nu i-a mai plătit colaboratorii.

Andreea Marin a vorbit despre plecarea sa din TVR, precizând că a avut oferte și de la alte televiziuni, dar că nu aceasta a fost motivul pentru care a rupt contractul cu Televiziunea Română.

”Aveam și am oferte de la alte televiziuni, dar nu pentru asta am plecat”, a declarat Andreea Marin, care a spus că a fost ofertată atât în timpul contractului cu TVR, cât și după.

„Nu sunt omul pe care să îl pui să stea la uși și să întrebe când îi dai banii”, a mai precizat Andreea Marin.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
Greșelile care îți GOLESC portofelul la supermarket. Cum să cheltuiești MAI PUȚIN la cumpărături
Digi24
Cât de mulțumit a fost ministrul Radu Miruță de răspunsul Ucrainei privind drona explodată la Constanța. „Este absolut legitim”
Cancan.ro
A murit Eugen Olariu! Avea doar 49 de ani
Prosport.ro
Imagini unice: Gigi Becali, în șlapi, discută cu preoții cărora le-a dat un Bentley de peste 300.000 de euro. EXCLUSIV
Adevarul
Durerea părinților adolescentei care a cerut să fie eutanasiată la 16 ani: „Se simțea într-o gaură neagră”
Mediafax
GAFĂ diplomatică: premierul unei SUPERPUTERI a primit un premiu inventat
Click
Locul din România pe care Dan Negru îl recomandă tuturor. Are o istorie aparte: „Mi-ar fi plăcut să fie plin de turiști”
Digi24
Rusia pregătește un atac asupra Poloniei, avertizează SUA. Soldații Moscovei ar putea traversa granița și pătrunde pe teritoriul NATO
Cancan.ro
Alertă meteo de ultimă oră! Furtuni, grindină și vijelii în mai multe județe din România
Ce se întâmplă doctore
Vedeta pe care nu o mai recunosc oamenii pe stradă: „Pare extrem de bolnavă”! Cântăreața a trecut printr-o transformare uluitoare din cauza operațiilor estetice
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Britanicii recomandă această Dacia Duster la mâna a doua: Are tracțiune 4×4 și costă mai puțin de 6.000 de euro
Descopera.ro
Descoperire majoră! Istoria umanității va fi rescrisă?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: - Bulă, de ce nu-mi mai muști urechea când te trezești...
Descopera.ro
Cu toate că a fost umbrit de asociatul său, el este omul care a realizat prima fotografie din lume