Prima pagină » Mini » MORT în închisoare? Cine îi dorește moartea lui Gheorghe Dincă

MORT în închisoare? Cine îi dorește moartea lui Gheorghe Dincă

Gandul Mini
MORT în închisoare? Cine îi dorește moartea lui Gheorghe Dincă

Alexandru Cumpănașu susține că Gheorghe Dincă ar putea fi „ucis” în închisoare. Politicianul face noi afirmații șocante despre bărbatul de 66 de ani, care a recunoscut că le-a ucis pe adolescentele Alexandra Măceșanu și Luiza Melencu.

Cumpănașu a declarat, pe Facebook, că „statul român încearcă să îl omoare” pe Gheorghe Dincă, după ce acesta declarase că nu el le-a ucis pe cele două fete.

Fostul candidat la prezidențiale susține că Dincă ar urma să moară și câteva lucruri nu se leagă. Cât timp Dincă a spus că le-a ucis pe fete, nimeni nu s-a atins de el, dar după ce și-a schimbat varianta, a fost agresat la pușcărie, afirmă Cumpănașu.

Iată mesajul lui Cumpănașu

„Dragi români, după anunțul MEU că DINCĂ NU mai vrea să recunoască moartea Alexandrei (Necontrazis de nimeni), am avertizat că urmează MOARTEA acestuia‼‼‼Acum pe vedeta asta, pe jegul ăsta uman nu-l mai vrea în viață nimeni în afară de CULMEA noi – familiile victimelor‼‼‼Nu că aș avea cel mai mic semn de compasiune față de această creatură ce merită mult mai rău decât oricine ci pentru că abia ACUM spune ADEVĂRUL‼‼‼ Logica, fizica, știința nu pot fi combătute cu lozinci: „A fost trimis în judecată”‼‼‼Așa și??? Cu ce mama d…u schimbă asta realitatea? Și anume că NU Dincă le-a omorât‼Că statul român a eșuat și că probabil fetele sunt în viață‼‼‼Nici măcar familia lui NU mai are nevoie de el în viață‼MORT e mai valoros‼ Curios cum până acum nu l-a atins nimeni cu o floare dar de când neagă omorârea fetelor și tragicarea lor este bătut până la moarte‼‼‼ Nu? Ăsta nu e stat‼ Asta e MAFIE!! NU VOI ÎNCETA O SECUNDĂ SĂ AFLU ADEVĂRUL DESPRE ALEXANDRA ȘI LUIZA‼‼‼ Să le fie clar‼ Statul îl vrea mort‼Noi în viață‼ Avem multe întrebari să-i adresăm în instanță, acolo unde slugile de la DIICOT nu-i mai pot șopti răspunsurile‼‼‼ Trebuie să moară ÎNAINTE DE PROCES NU”, a scris Alexandru Cumpănașu pe Facebook.

https://www.facebook.com/presedintecnmr/posts/1277827419075046

Recomandarea video

Mediafax
Dezlegare la pește de Florii: Rețete delicioase și sfaturi pentru masa de sărbătoare
Digi24
Capcanele puse de Viktor Orban în instituțiile-cheie din Ungaria pentru a-i împiedica pe oponenții săi să guverneze țara
Cancan.ro
ULTIMA ORĂ! Este vorba despre Mircea Lucescu! Anunț oficial de la spital
Prosport.ro
FOTO. Cum arată Eva în costum de baie! Prezentatoarea TV i-a uimit pe fani
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
Mediafax
Partidul german de extremă dreapta AfD se distanțează de Trump din cauza războiului din Iran
Click
Valentin Sanfira, reacție după mărturiile dureroase ale fostei soții: „Nu tac pentru că nu am ce spune”
Digi24
Starul pop preferat al Kremlinului „nu este suficient de rus”: care e problema cu Iaroslav Dronov, cunoscut sub numele „Shaman”
Cancan.ro
Codruța Filip, DISTRUSĂ de durere după divorț. Cum a chinuit-o Valentin Sanfira în cei 4 ani de căsnicie
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Oana Zăvoranu în anii 2000, înainte de operațiile estetice! Imagini rare cu bruneta când era complet naturală
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Atenție, șoferi, Poliția va scoate în stradă 450 de radare! Unde vor acționa echipajele
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Cinci minute în apă rece ar putea fi suficiente pentru a îmbunătăți starea de spirit