Valentin Stan, sfat pentru AUR: Nu trebuia să lase impresia că ar fi urmat să voteze guvernul Veștea, care ne-ar fi afundat și mai mult în groapă

Publicat: 26 06. 2026, 10:30

Într-o ediție a emisiunii „Marius Tucă Show”,  profesorul Valentin Stan și George Simion au discutat teme politice și au criticat scena politică actuală. Urmărește aici, integral, emisiunea Marius Tucă Show

George Simion a vorbit despre lupta sa politică și despre viitorul României. El a spus că nu luptă pentru alte state, ci pentru ca fiul său să crească în România.

„Când vom rezolva această criză, cei care au mobilizat românii la vot, mințindu-i că noi suntem extremiști, trebuie să realizeze că George Simion nu este un trădător. George Simion nu poate fi cumpărat. George Simion merge până la capăt în această luptă. Și nu este o luptă pentru Rusia, pentru America sau pentru vreun alt stat. Eu mă lupt ca băiețelul meu să aibă un viitor în România”, spune liderul AUR

Valentin Stan: Invitația la Veștea și mesajele repetate sunt contraproductive

Valentin Stan a criticat modul în care este construit dialogul politic și felul în care sunt prezentate unele invitații și mesaje publice.

Și vă dați seama că, în condițiile în care n-aveți ce umăr să puneți aici, invitarea domnului Veștea la nimic pentru nimic și ideea că ați plictisi lumea, spunându-le din cinci în cinci secunde că asta nu înseamnă că veți vota pentru ei, este contraproductiv , subliniază Valentin Stan