Astra este în finala Cupei României după un gol dramatic în prelungiri! ASTRA-PETROLUL 2-1

Publicat: 16 04. 2014, 22:32
Actualizat: 17 04. 2014, 22:30

UPDATE. Astra s-a calificat în finala Cupei României, după ce a făcut un 2-1 cu un gol dramatic în prelungiri

ASTRA-PETROLUL pleacă de la scorul de 0-0, obținut de cele două echipe în urmă cu trei săptămâni, la Ploiești.

La pariuri, ASTRA este favorită la calificare, având cota 2,50 la victorie, în timp ce PETROLUL are cota 3,40. Egalul este cotat cu 3,25.

Pentru a ajunge în finala Cupei României 2013-2014, ASTRA sau PETROLUL trebuie să învingă. Un meci nul ar duce meciul în prelungiri, în timp ce un egal cu goluri ar duce PETROLUL în finală, grație golului sau golurilor marcate în deplasare.

În cealaltă semifinală, care se va disputa joi, de la 20.30, tot LIVE pe Pro TV, Dinamo va întâlni Steaua pe Arena Națională. Meciul pleacă de la scorul de 5-2 pentru roș-albaștri.

ASTRA-PETROLUL reeprezintă prilejul perfect pentru cei doi antrenori, Florin Marin, respectiv Răzvan Lucescu, să realizeze prima performanță la noile lor echipe: calificarea în finala Cupei României.

În acest an, ASTRA-PETROLUL s-a mai disputat de două ori, de ambele dăți la Ploiești, scorul fiind 1-1 în campionat și 0-0 în Cupă. În campionat, ASTRA e pe 2, la 6 puncte de Steaua, iar PETROLUL pe 3, la 10 puncte de lider.