Universitatea Craiova – Hapoel Beer Sheva, 1-1, în turul play-off-ului Conference League! Ambele echipe au încheiat meciul cu un om mai puțin

Publicat: 19 08. 2022, 09:31
Actualizat: 19 08. 2022, 09:33

Universitatea Craiova a terminat la egalitate cu Hapoel Beer-Sheva, 1-1, în prima manşă a play-off-ului Conference League.

Oltenii au obţinut remizat prin golul lui Andrei Ivan, minutul 75 – penalty, după ce vicecampioana Israelului a deschis scorul prin Rotem Hatuel, minutul 70.

Ambele echipe au încheiat meciul cu un om mai puțin. Cartonaș roșu a încasat Paul Papp, în pauză, respectiv Elhamed, minutul 73.

Cum au arătat cele două echipe:

Universitatea Craiova: 1. David Lazar – 2. Paul Papp, 34. Raul Silva, 6. Vladimir Screciu – 33. Sergiu Hanca (23. Mihai Căpăţînă, 64), 4. Alexandru Creţu, 8. Alexandru Mateiu, 11. Nicuşor Bancu (căpitan) – 10. Ştefan Baiaram, 19. Elvir Koljic (27. Ivan Martic, 46), 9. Andrei Ivan. Antrenor: Mirel Rădoi.

Rezerve neutilizate: 12. Denis Rusu, 21. Laurenţiu Popescu – 5. Bogdan Vătăjelu, 7. Alexandru Cîmpanu, 16. Dan Nistor, 17. Rivaldinho, 18. Ştefan Vlădoiu, 20. Jovan Markovic, 24. Ante Roguljic, 30. Ionuţ Vînă.

Hapoel Beer-Sheva: 55. Omri Glazer – 5. Iyad Abu Abaid (7. Ramzi Safuri, 54), 4. Miguel Vítor (căpitan), 18. Eitan Tibi, 22. Helder Lopes – 35. Mariano Bareiro, 44. Hatem Elhamed, 10. David Dor Micha (21. Astrit Selmani, 68), 3. David Keltjens (14. Ilay Madmon, 68), 13. Eugene Ansah (77. Rotem Hatuel, 55) – 17. Tomer Hemed (30. Or Dadia, 76). Antrenor: Elyaniv Barda Felix.

Rezerve neutilizate: 1. Ariel Harush, 36. Niv Eliasi – 9. Itay Shechter, 11. Sagiv Jehezkel, 15. Tomer Yosefi, 19. Shai Elias, 28. Andre Martins.

Arbitru: Nicholas Walsh; arbitri asistenţi: Graeme Stewart, Calum Spence; al patrulea oficial: Donald Robertson (toţi din Scoţia)

Cartonaşe galbene: Helder Lopes (38), Barreiro (45+2), Elhamed (52, 73), Keltjens (60), Creţu (89)

Manşa secundă a play-off-ului Conference League va avea loc la data de 25 august, la Beer-Sheva, de la ora 20:00