Dinamo a remizat, scor 1-1, cu Lazio, în prima manșă a turului trei preliminar al L.C.

Publicat: 15 02. 2012, 10:10
Actualizat: 08 04. 2012, 08:48
Echipa Dinamo București a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul susținut, marți seară, pe stadionul Olimpico, în compania formației Lazio Roma, în prima manșă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

Pentru Dinamo a marcat Dănciulescu, în minutul 22, în timp ce pentru Lazio a înscris Mutarelli ’53.

Dinamo a dechis scorul în minutul 22, prin Ionel Dănciulescu, care a marcat cu capul, la vinclu, după o centrare de pe stânga de la Cristian Pulhac.

Lazio a beneficiat de un penalti în minutul 37, după ce Ștefan Radu a comis un henț în careu, însă lovitura de la 11 metri executată de Tommaso Rocchi a fost apărată de Bogdan Lobonț.

Totuși, în minutul 53, Lazio a deschis scorul prin Mutarelli, care a marcat cu capul din centrarea lui De Silvestri.

Din minutul 72, Lazio a evoluat în zece jucători, după ce Valon Behrami a fost eliminat de pe teren, în urma unui fault dur asupra lui Adrian Cristea.

Lazio a rămas, în minutul 87, în nouă jucători după ce și Massimo Mutarelli a fost eliminat pentru cumul de cartonașe.

Nici Dinamo nu a terminat meciul în 11 jucători, Lucian Goian fiind eliminat, în minutul 90, pentru cumul de cartonașe. (Mediafax)