Liga I a intrat „în rândul lumii” după suspendarea derbiului Rapid-Steaua

Publicat: 15 02. 2012, 12:11
Actualizat: 23 02. 2012, 13:46
Meciuri suspendate din cauza incidentelor nu reprezintă o premieră în Europa, iar de joi seară Liga I a intrat în "rândul lumii", după ce derbiul Rapid - Steaua a fost întrerupt în minutul 74, deoarece arbitrul Alexandru Deaconu a fost lovit cu un obiect aruncat din tribună.

Meciuri suspendate din cauza incidentelor nu reprezintă o premieră în Europa, iar de joi seară Liga I a intrat în "rândul lumii", după ce derbiul Rapid – Steaua a fost întrerupt în minutul 74, deoarece arbitrul Alexandru Deaconu a fost lovit cu un obiect aruncat din tribună.

Ultima suspendare în Europa datează de duminica trecută, atunci când arbitrul meciului Betis Sevilla – Athletic Bilbao a luat această decizie, deoarece portarul oaspeților, Armando, a fost lovit în cap cu o sticlă aruncată din tribune. Meciul a fost întrerupt în minutul 71, la scorul de 2-1 pentru Athletic.