Prima pagină » Sport » Jucătorul care are interzis la echipa națională: „Tu nu mai calci la națională!”

Jucătorul care are interzis la echipa națională: „Tu nu mai calci la națională!”

Jucătorul care are interzis la echipa națională: „Tu nu mai calci la națională!”
Jucătorul care are interzis la echipa națională: „Tu nu mai calci la națională!” / Sursă FOTO: gsp.ro

Un jucător al echipei de fotbal CFR Cluj a ajuns să fie interzis la echipa națională de către Mirel Rădoi și Nicolae Dică.

Cristi Bălgrădean, în vârstă de 33 de ani, portar la CFR Cluj, nu mai prinde loc la Națională! Chiar dacă mulți îl considerau „un nou” Tătărușanu, jucătorul poreclit „Pufi” nu este convicat nici măcar drept rezervă, informează gsp.ro.

Jucătorul care are interzis la echipa națională

Selecționerul naționalei s-a lămurit în privința lui Cristi Bălgrădean după o convocare în noiembrie 2020. La momentul respectiv, Mirel Rădoi și asistenții săi au observat ce „etică de antrenament” are portarul de la CFR.

„Tu vii la națională ca să păcălești antrenamentele?!”, i-au reproșat aceștia.

Astfel, Mirel Rădoi și Nicolae Dică au hotărât să nu îl mai convoace niciodată la națională.

Recent, CFR Cluj a jucat cu FCSB, însă Bălgrădean nu a fost portar. Echipa vișinie a pierdut încasând trei goluri. Antrenorul echipei a susținut că la meci a apărat Arlauskis, un alt portat al echipei, întrucât Bălgrădean abia revenise după o accidentare. Portarul a fost accidentat timp de nouă zile, însă, chiar dacă își revenise înainte de meci, nu a fost luat în formula de start.

„Credeți că-mi poate stabili cineva echipa pe care s-o folosesc?”

„După cum mă cunoașteți voi pe mine credeți că-mi poate stabili cineva echipa pe care s-o folosesc? Am discuții cu oamenii din conducere, ne sfătuim, analizăm, dar eu decid! Arlauskis e un portar cu o experiență uriașă, am ales să joace el astăzi, în condițiile în care Bălgrădean revenise de curând după o accidentare”, a explicat antrenorul Edi Iordănescu pentru DigiSport.

Cristian Bălgrădean a activat de-a lungul carieri la mari echipe din România. A petrecut 4 ani la Dinamo București, în perioada 2010-2014, iar ulterior doi ani la CS U Craiova. În perioada 2016-2018 a activat la CS Concordia Chiajna, iar apoi, la FCSB, tot doi ani. Portarul face parte din echipa FC CFR Cluj din 2020.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Bruxelles-ul are în sfârșit calendarul pentru aderarea Ucrainei și Moldovei la UE
Digi24
VIDEO NATO întărește „Poarta Focșani”. General al Alianței: „Suntem pregătiți oricând să luptăm. Chiar și în noaptea aceasta”
Cancan.ro
Nicoleta Luciu, în centrul dezvăluirilor făcute de Sile Cămătaru: ,,A fost doar o..''
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a revenit pe „sticlă”. Cum arată după ce a fost diagnosticată cu o boală rară
Adevarul
Ce va alege UE între zâmbetul mieros al chinezilor și ostilitatea lui Trump. „Nu cred prea mult în acest scenariu”
Mediafax
Povestea-șoc a unui copil norvegian de 10 ani, abandonat de părinți în India pentru a învăța să supraviețuiască
Click
Ce nu se face de Rusalii. 7 superstiții și tradiții respectate de credincioși
Digi24
„Iată cum doborâți un F-18”: imagini din taberele milițiilor iraniene. Antrenamente cu rachete antiaeriene contra avioanelor de luptă
Cancan.ro
Predicție cutremurătoare pentru viitorul omenirii: Atac nuclear pe teritoriul SUA
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Diana Matei în costum de baie la 44 de ani. Artista a dezvăluit cum reușește să se mențină în formă: „Mi-e foame de când mă știu”
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Exclusiv | Cele 400 de radare fixe vor fi puse în funcțiune abia în toamna anului viitor. CNAIR: „Acum se analizează ofertele”
Descopera.ro
De ce turcii fac cafea la nisip?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea în pat. El: - Ești agitată?
Descopera.ro
Unde pleacă românii în 2026? Destinațiile exotice sunt în topul preferințelor!