Gigi Becali: „În ianuarie, se va semna pacea la București” + „Călin Georgescu face parte din operațiunea de pace a lumii”

Publicat: 30 11. 2024, 08:22
Actualizat: 30 11. 2024, 23:18

Gigi Becali a precizat, în cadrul ediției „Cancan Senzațional”, că, la București, „se va semna pacea” între mai multe personalități politice.

Latifundiarul din Pipera a mai precizat că „pacea se va semna pe 100 de ani”.

„Ce prevăd… Pacea, în luna ianuarie, se va semna pacea Trump – Putin – Georgescu – Orban și președintele Poloniei, la București. Ai mai auzit asta vreodată? Nu știu nimic. Eu cred că pacea se va semna pe 100 de ani”, a spus Gigi Becali.

Dan Diaconescu a replicat: „Sunt sigur că se va semna Trump – Putin, dar ce caută Călin Georgescu în treaba asta și cu al Poloniei și al Ungariei?”.

Gigi Becali: „Călin Georgescu face parte din operațiunea de pace”

Patronul FCSB crede că „pacea se va semna la București”, iar Călin Georgescu, candidatul care a acumulat peste 2 milioane de voturi la turul I al alegerilor prezidențiale, „face parte din operațiunea de pace”.

„Nu trebuie să se facă reparație istorică? Nu știu eu (n.r. Dan Diaconescu a întrebat: «ne dă vreun teritoriu înapoi?»). Eu nu am spus că știu sigur asta. Eu cred asta. Eu cred că se va semna pacea Polonia – Ungaria – Trump și Putin, la București. Pacea pe o sută de ani. El, Georgescu, pentru ce este el pus? Georgescu face parte din operațiunea de pace. Ca atare, n-o să poată să-l scoată nimeni. El face parte din operațiunea de pace a lumii. (…) Asta este, de fapt, parola: pace”, a mai spus Gigi Becali.

Urmărește integral ediția specială a emisiunii „CANCAN Senzațional

Vezi și:

Gigi Becali, despre ascensiunea lui Călin Georgescu la alegerile prezidențiale: „A făcut Dumnezeu mai bine decât am făcut eu”

Gigi Becali, despre DISCUȚIA cu Călin Georgescu chiar înainte de campania electorală. „A zis că n-are nevoie de niciun ban”

Gigi BECALI spune de ce o femeie nu poate conduce o țară. „Nu rezistă. De la stres, face cancer de 20 de ori mai mult decât bărbatul”