Lionel Messi a revenit la antrenamente

Publicat: 18 04. 2013, 18:09
Actualizat: 04 07. 2013, 03:38

Atacantul argentinian al echipei FC Barcelona, Lionel Messi, accidentat la copsa dreaptă în 2 aprilie, în prima manșă a meciurlui cu Paris Saint-Germain din sferturile de finală ale Ligii Campionilor, a revenit, joi, la antrenamente, a anunțat clubul catalan, citat de AFP.

„Marea noutate a antrenamentului de joi este revenirea lui Messi. Argentinianul, accidentat la bicepsul femural de la coapsa dreaptă, și-a reluat antrenamentele fizice”, se arată într-un comunicat postat pe site-ul oficial al grupării spaniole.

Lionel Messi s-a accidentat în minutul 42 al partidei pe care FC Barcelona a terminat-o la egalitate, marți, în deplasare, scor 2-2, cu Paris Saint-Germain, în prima manșă a Ligii Campionilor. El a fost înlocuit la pauză cu Cesc Fabregas. Messi a fost introdus în minutul 61 al partidei retur cu PSG, la scorul de 0-1, deși nu era refăcut complet după leziunea musculară de la copsa dreaptă.