O româncă de 22 de ani, moartă după un accident de motocicletă în Cipru
O tânără româncă, în vârstă de 22 de ani, a murit miercuri la un spital din Nicosia, după ce a fost grav rănită într-un accident de motocicletă produs sâmbătă, pe drumul dintre Delikipou și Lythrodontas. Femeia, Andreea Larisa harabor, se stabilize permanent în Cipru.
Dinamica accidentului de pe drumul Delikipou – Lythrodontas
Accidentul s-a produs sâmbătă, cu puțin înainte de ora 17:00. Potrivit informațiilor preliminare, Andreea Larisa Harabor se deplasa pe motocicletă când a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 45 de ani.
Într-un videoclip surprins de camerele de supraveghere se vede cum Andreea a fost lovită de o mașină care circula în același sens de mers.
În urma impactului, tânăra a suferit răni grave și a fost transportată la Spitalul General din Nicosia.
Medicii au constatat că femeia suferise un traumatism cranian. Ea a fost internată în secția de terapie intensivă, unde a fost intubată și a rămas sub supraveghere medicală până miercuri.
În ciuda eforturilor medicilor, tânăra a murit la ora 11:45.
Poliția continuă ancheta
Autoritățile cipriote continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs accidentul.
O autopsie este așteptată să fie efectuată joi, pentru stabilirea cauzei exacte a decesului.