Un suporter al unei echipe engleze de fotbal a fost arestat și suspendat după ce a aruncat un telefon în teren

Publicat: 30 12. 2019, 21:12
Sportivii trebuie să respecte măsuri sporite de siguranță și igienă / Sursă Foto: Shutterstock

Suporterul lui Norwich a fost arestat în pauza meciului, după ce a aruncat un telefon în teren, relatează BBC. Gestul său a fost provocat de o decizie a arbitrajului video, care a anulat golul reușit de Teemu Pukki, în minutul 34.

Formația engleză a decis, luni, să îi interzisă accesul pe stadion pentru următorii trei ani. De asemenea, polițiștii din Norfolk vor investiga cazul în continuare.

„Clubul Norwich City continuă să aibă toleranță zero pentru comportament inacceptabil și discriminatoriu”, se arată în comunicatul emis.

Partida dintre Norwich și Tottenham, din runda cu numărul 20 a Premier League, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.