Avem primul meci întrerupt al sezonului în Superliga! Ploaie torențială la U. Cluj – Poli Iași

Publicat: 03 09. 2023, 17:42

LPF a anunţat că meciul Universitatea Cluj – Politehnica Iaşi, din etapa a 8-a a Superligii, întrerupt în minutul 54 din cauza ploii torențiale, se va relua luni, de la ora 13.00.

Jocul a fost oprit duminică deoarece terenul de pe Cluj Arena a devenit impracticabil din cauza averselor.

Meciul se va relua luni de la ora 13:00, din minutul 54. Meciul s-a oprit la scorul de 0-0. Mai întâi, repriza secundă a început cu întârziere, iar apoi jocul a fost întrerupt în minutul 54 pentru o oră, timp în care trebuia ca organizatorii să rezolve problemele.

Cum arătau echipele de start?

• U Cluj: Gorcea – Oancea, Miron, Mitrea, Vătăjelu – I. Stoica, Bic, Nistor, Chipciu – D. Popa, Popadiuc.
    Rezerve: Iliev – Pițian, Chinteș, Perianu, Hofman, Calcan, Tescan, G. Simion, V. Gheorghe
    Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău
  • Poli Iași: Ailenei – Martac, Fl. Ilie, Samayoa, R. Ispas – R. Ion, A. Roman, Garobbio, Jatoba – A. Gheorghiță, L. Phelipe
    Rezerve: 29. Jankov, 4. Tincu, 5. Belu, 8. Vașvari, 9. Sg. Buș, 18. Ștefanovici, 19. Itu, 23. R. Ion, 32. Katanec
    Antrenor: Leo Grozavu

Poli Iași este ultima clasată și are un singur succes și cinci înfrângeri în primele șase jocuri disputate. În ultimul joc din Superliga, trupa lui Leo Grozavu a cedat cu FCSB în deplasare, 1-2.