CONCORDIA RAPID 0-0 DOLCE SPORT. Rapidul nu a reușit să bată Concordia Chiajna deși a jucat cu un om în plus

Publicat: 27 10. 2012, 22:25
Actualizat: 03 08. 2014, 04:25

CONCORDIA – RAPID 0-0, în etapa a 13-a din LIGA I, după un meci în care CONCORDIA CHIAJNA a jucat în zece oameni începând din minutul 64.

CONCORDIA RAPID 0-0: VEZI AICI FOTO ȘI VIDEO DE LA MECI

Concordia Chiajna: Fl. Niță – Belu, Leca, Ghionea, Damian (Crețu ’72) – Ispir – Popovici, Pană, Purece (Simion ’58), Serediuc – Welington (Fl. Ilie ’77). Antrenor: Ilie Stan.

Rapid: Pecanha – Oros, Abrudan, Glauber, Bozovici – Grigorie, Codrea (Surdu ’72), Pavlovici, Milisavljevici – Ioniță (Bilașco ’84), Herea. Antrenor: Marian Rada.

Cartonașe galbene: Damian ’20, Serediuc ’28, Ilie ’80 / Oros ’30, Codrea ’41, Pavlovici ’62, Ioniță ’67

Cartonaș roșu: Simion ’64

Arbitri: Istvan Kovacs (central) – Valentin Avram, Mircea Grigoriu (asistenți) – Florin Miron (rezervă)

Observatori: George Ionescu, Bogdan Niculae

La meci au asistat aproximativ 3.500 de spectatori.

Sezonul trecut, RAPID a învins CONCORDIA CHIAJNA pe teren propriu, scor 2-0, prin dubla lui Pancu, în timp ce CHIAJNA și-a luat revanșa în retur, prin golul din minutul 90 al actualului stelist Adi Popa.