Prima pagină » Sport » Jucătorii echipei naționale au primit rezultatele testelor pentru COVID-19. Ce se întâmplă cu Mirel Rădoi

Jucătorii echipei naționale au primit rezultatele testelor pentru COVID-19. Ce se întâmplă cu Mirel Rădoi

Jucătorii echipei naționale au primit rezultatele testelor pentru COVID-19. Ce se întâmplă cu Mirel Rădoi

Toți fotbaliștii convocați de Mirel Rădoi pentru primele partide în preliminariile Campionatului Mondial 2022 sunt apți de joc, după ce au fost testați pentru COVID-19. Infectat în urmă cu mai bine de o săptămână, selecționerul “tricolorilor” așteaptă, încă, rezultatul.

Pe 25 martie, de la ora 21:45, pe Arena Națională, România va da piept cu Macedonia de Nord. Duminică va disputa meciul cu Germania, tot pe teren propriu, iar miercuri, cel cu Armenia, din deplasare.

Federația Română de Fotbal (FRF) a anunțat, miercuri, că toți fotbaliștii convocați de Mirel Rădoi au primit rezultatele testelor pentru COVID-19 înaintea partidei cu Macedoia de Nord. Din fericire, toți “tricolorii” au primit rezultate negative.

Mirel Rădoi, infectat cu COVID-19 săptămâna trecută. “Așteptăm concluziile și pentru el”

Selecționerul Mirel Rădoi, încă, nu a primit rezultatul. El a fost diagnosticat cu COVID-19 săptămână trecută, dar are speranțe că va obține două teste negative și va putea sta pe bancă la primele partide din preliminariile Campionatul Mondial 2022.

Avem rezultatele testării COVID oficiale pentru meciul cu Macedonia de Nord! Toți tricolorii și toți membrii staff-ului de la Mogoșoaia sunt apți! Așteptăm concluziile și pentru Mirel Rădoi! Luptăm Împreună spre Mondial!”, se arată pe pagina oficială de Facebook a echipei naționale.

Până când Mirel Rădoi va câștiga lupta cu virusul, antrenamentele echipei naționale sunt conduse de antrenorul secund Nicolae Dică. În acest timp, selecționerul susține videoconferințe prin care ține legătura cu tricolori și cu staff-ul său.

Programul primelor meciuri ale României în preliminariile CM 2022

  • 25 martie: România – Macedonia de Nord, ora 21:45 (Arena Națională)
  • 28 martie: România – Germania, ora 21:45 (Arena Națională)
  • 31 martie: Armenia – România, ora 19:00

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
O japoneză s-a „căsătorit” cu un personaj AI creat cu ChatGPT
Digi24
Vladimir Putin, anunț în fața a sute de jurnaliști despre negocierile pentru pace
Cancan.ro
Meteorologii Accuweather, anunț de ultimă oră: Pe ce dată vine iarna în București, de fapt
Prosport.ro
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Adevarul
Mierea miraculoasă din România, mai puternică decât unele antibiotice. Depășește în eficiență multe produse faimoase la nivel mondial
Mediafax
Temperaturi mai scăzute și precipitații ușor excedentare în mai multe regiuni ale țării în următoarele patru săptămâni
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Reacția Turciei după ce forțele sale aeriene au doborât o dronă care a încălcat spațiul aerian
Cancan.ro
GESTUL făcut de nepoata Rodicăi Stănoiu, după a doua slujbă de înmormântare a fostului ministru al Justiției
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Narcisa Suciu la mai bine de 15 ani de când a plecat în Finlanda. De ce s-a reîntors în țară? E de nerecunoscut
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Descopera.ro
Savantul care a riscat TOTUL pentru a salva omenirea
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
Terra Amata, situl arheologic care spune povestea primilor ingineri ai Europei