LONDRA 2012 GIMNASTICĂ. Hak Seon Yang este campion olimpic la sărituri, Flavius Koczi termină pe 7

Publicat: 06 08. 2012, 18:17
Actualizat: 06 02. 2016, 21:58

Gimnastul Flavius Koczi s-a clasat, luni, pe locul 7, în finală la sărituri, la JOCURILE OLIMPICE LONDRA 2012.

Flavius Koczi a intrat primul în concursul din finală. Prima săritură a fost notată cu 16.100, a doua cu 15.966, iar media sa a fost 16.033, dar ulterior, arbitrii au recalculat în minus nota de la a doua săritură, astfel că media sa finală a fost 15.633, cu care s-a clasat doar pe locul 7.

Titlul olimpic a revenit gimnastului Hak Seon Yang (Coreea de Sud, 16.533), urmat de Denis Ablyazin (Rusia, 16.399) și de Igor Radivilov (Ucraina, 16.316).

Flavius Koczi a încheiat astfel participarea la JOCURILE OLIMPICE de la Londra fără medalie. În finala de la sol, Koczi s-a clasat pe locul 7, iar în cea pe echipe a ratat calificarea cu echipa României.

UPDATE 18:10 Hak Seon Yang obține 16.533 și este campion olimpic la sărituri. Flavius Koczi tremină pe locul 7.

UPDATE 18:06 Tomas Sepulveda primește 16.183 și trece pe 3

UPDATE 18:04 Nota lui Flavius Koczi a fost recalculată. Punctajul final este 15.633

UPDATE 18:02 Samuel Mikulak obține 16.050 și trece pe locul 3

UPDATE 17:59 Denis Ablyazin primește 16.366 și trece pe primul loc, Flavius este pe locul trei

UPDATE 17:56 Igor Radivilov obține 16.233 și trece pe primul loc

UPDATE 17:52 Isaac Botella Perez primește 15.866, Flavius rămâne pe primul loc

UPDATE 17:50 Kristian Thomas obține 15.533

UPDATE 17:45 Flavius obține 15.966 la a doua săritură și are o notă finală de 16.033

UPDATE 17:43 Flavius Koczi obține 16.100 la prima săritură

Flavius Koczi evoluează în finala de la sărituri, astăzi, de la 17.40. Sportivul nostru s-a clasat pe locul șase în calificări, cu nota 15.949. Primul loc a fost ocupat de rusul Denis Ablyazin, cu 16.366.

În finala de astăzi, Flavius Koczi este primul gimnast care va evolua.

Flavius Koczi a evouluat ieri în finala de la sol, unde s-a clasat pe locul 7.