Ora la care Simona Halep joacă vineri în sferturile Qatar Open. Cine este adversara „surpriză” a româncei

Publicat: 15 02. 2018, 21:24

Meciul dintre fostul lider mondial și sportiva americană va fi al doilea de pe arena centrală și va începe la finalul partidei dintre jucătoarea franceză Caroline Garcia, locul 7 WTA, și Garbine Muguruza din Spania, numărul 4 mondial, programată de la 14:30.

Va fi prima întâlnire dintre Halep (26 de ani) și Catherine Bellis, în vârstă de 18 ani. Viitoarea adversară a Simonei Halep a obținut, joi, prima victorie a carierei în fața unei jucătoare de top 10, scor 7-6 (4), 6-3, în fața cehoaicei Petra Kvitova, locul 5 WTA.

La rândul ei, Simona Halep s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului de la Doha, după ce a învins-o pe jucătoarea letonă Anastasija Sevastova, locul 15 WTA, cu scorul de 6-4, 6-3.