Oțelul Galați – Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1, în Liga I

Publicat: 07 05. 2012, 10:04
Actualizat: 12 12. 2013, 13:55

Echipa Oțelul Galați a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), formația Pandurii Târgu Jiu, într-un meci din etapa a XXX-a a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Didi, în minutele 41 și 44, în timp ce pentru oaspeți a înscris Al. Maxim, în minutul 12.

0-1: Grigoraș a centrat din partea dreaptă și Maxim a înscris cu latul de la 10 metri.

1-1: Antal a pătruns în partea dreaptă, i-a pasat în careu lui Didi și brazilianul l-a învins pe Mingote cu un șut de la 12 metri.

2-1: Perendija a reluat balonul cu capul în bara transversală și Didi pe fază a înscris pe spate de la 7 metri.

Oțelul Galați: Grahovac – Râpă, Perendija, Sg. Costin, S. Ilie – Neagu (Filip ’52), Giurgiu – Antal (Stromajer ’85), Didi, Iorga – Pena (Punosevac ’62). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Pandurii Târgu Jiu: Mingote – Ungurușan, Viera, Rada, Cardoso (Lemnaru ’66) – Rusu (Nistor ’46), Pintilii – Al. Maxim, Voiculeț, C. Cristea – Al. Grigoraș (Brata ’80). Antrenor: Petre Grigoraș.

Cartonașe galbene: Didi ’25, Grahovac ’83 / Rada ’59, Viera ’67.

Arbitri: Eduard Ioniță (central) – Florin Ungureanu, Alexandru Cerei (asistenți) – Ionel Ivan (rezervă).

Observatori: Ioan Toma, Romulus Chihaia.

La partida de la Galați au asistat aproximativ 3.000 de spectatori.