Prima pagină » Știri » Tragedie în ziua de Crăciun: O persoană decedată și nouă rănite după impactul dintre două mașini, în Timiș – FOTO

Tragedie în ziua de Crăciun: O persoană decedată și nouă rănite după impactul dintre două mașini, în Timiș – FOTO

Tragedie în ziua de Crăciun: O persoană decedată și nouă rănite după impactul dintre două mașini, în Timiș - FOTO
O persoană a murit și nouă au fost rănite, miercuri, în urma impactului frontal dintre două mașini, între localitățile Remetea Mare și Bucovăț, din județul Timiș. În zonă a fost solicitat elicopterul SMURD, iar printre răniți sunt patru copii.

Potrivit ISU Timiș, în accidentul petrecut între localitățile Remetea Mare și Bucovăț, au fost implicate 10 persoane, iar una dintre ele a fost găsită decedată.

„În accident au fost implicate 10 persoane dintre care șase adulți și patru copii. Doi adulți au rămas încarcerați, din nefericire, o victimă a fost declarată decedată de către medicul sosit la fața locului, iar cea de-a doua victimă descarcerată este preluată de către elicopterul SMURD. Celelalte 8 persoane sunt evaluate de către echipajele medicale la fața locului”, au transmis reprezentanții ISU Timiș.

Mai multe autospeciale din cadrul ISU Timiș și de la Serviciul de Ambulanță Timiș intervin la locul accidentului.

Polițiștii sunt la locul accidentului și fac cercetări pentru a stabili cu exactitate modul în care s-a produs impactul dintre cele două mașini.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Gigi Becali, dezvăluiri după întâlnirea cu Nicușor Dan la Cotroceni: „În PNL le e frică de Bolojan”
Digi24
Gigi Becali, după discuția cu Nicușor Dan: Grupări din PNL vor guvern minoritar, dar le e frică de Bolojan. Să-l trimită pe Pahonțu
Cancan.ro
Ilona Stepan, membra a juriului din Moldova la Eurovision, a rupt tăcerea. De ce a primit România 3 puncte, de fapt
Prosport.ro
FOTO. „Vreau să mori”. Mesajul pe care l-a primit campioana de la o „mamă cu trei copii”
Adevarul
Armele pe care dăm miliarde, dar prezintă risc pentru viețile militarilor în război. General NATO: „Există soluții mai ieftine și mai sigure”
Mediafax
Bonul din 2007, greu de imaginat azi! Ce cumpărai cu 18,54 lei și cât ar costa acum același coș
Click
Cum arată cea mai urâtă casă din Timișoara: „A bătut-o pe aia de la București”
Digi24
„La fel, dar diferit”. Cum i-a primit Xi pe Trump și Putin la Beijing și de ce s-a asigurat că diferențele vor fi observate
Cancan.ro
Cine era Georgiana, românca găsită moartă sub ruine în Germania. Avea doar 25 de ani
Ce se întâmplă doctore
Cât câștigă Andra pentru un concert. Suma uriașă pe care o încasează artista. Măruță a dezvăluit TOT
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Codul Rutier 2026: Amendă de peste 1.000 de lei pentru 51 km/h în localitate. Din iulie, sancțiunea crește
Descopera.ro
Ceva neașteptat a fost găsit într-un oraș vechi de mii de ani
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. -Mămico, noi trăim ca animalele?
Descopera.ro
Neobișnuit: într-un oraș de acum 4.000 de ani inegalitatea scădea pe măsură ce acesta se dezvolta