Alexandra era pasageră într-un autoturism, care s-a izbit vineri seara de un stâlp de pe strada 1 Mai din Dej. Șoferul, în vârstă de 21 de ani, nu ar fi adaptat viteza la condițiile de drum.
Alexandra, o tânără de doar 18 ani, a murit într-un tragic accident în Dej, pe 14 februarie. Tânăra a intrat în moartea cerebrală, iar medicii nu i-au mai putut salva viața, deși au depus toate eforturile. Însă, decizia părinților ar putea schimba destine. Aceștia au decis să-i doneze organele pentru a salva alte patru vieți.
Alexandra era pasageră într-un autoturism, care s-a izbit vineri seara de un stâlp de pe strada 1 Mai din Dej. Șoferul, în vârstă de 21 de ani, nu ar fi adaptat viteza la condițiile de drum.