Prima pagină » Știri » Bărbatul înjunghiat într-un bar din Jucu, ajuns în stare gravă la spital. Atacatorul s-a omorât

Bărbatul înjunghiat într-un bar din Jucu, ajuns în stare gravă la spital. Atacatorul s-a omorât

Bărbatul înjunghiat într-un bar din Jucu, ajuns în stare gravă la spital. Atacatorul s-a omorât
Foto caracter ilustrativ

Un bărbat din Jucu a fost înjunghiat grav, joi seara, pe terasa unui bar din Jucu. Victima a fost transportată de urgență la ATI Cluj-Napoca, iar atacatorul a murit după ce s-a rănit singur.

În jurul orei 19.00, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Gherla au fost sesizați printr-un apel la SNUAU 112, cu privire la faptul că pe terasa unui bar din localitatea Jucu de Sus a avut loc un scandal între doi indivizi.

Unul dintre bărbați a fost lovit cu cuțitul, iar  agresorul s-a înjunghiat singur.

În ciuda eforturilor depuse de medicii, agresorul a murit vineri dimineața la Spitalul Clinic Județean de Urgență Cluj.

„Ambele persoane au fost investigate și au primit îngrijiri în UPU. 

Pacientul în vârstă de 45 de ani a suferit un stop cardio respirator și un soc hemoragic, urmare a unei autoagresiuni prin înjunghiere la nivel inghinal cu secțiune de arteră femurală s-a aflat în stare critică pe secția ATI.

Cu tot efortul medicilor, pacientul a decedat în această dimineață. 

Celălalt pacient, un bărbat de 47 de ani a fost adus în UPU cu traumatism cerebral și toracic, cu multiple plăgi prin înjunghiere la nivelul toracelui și în regiunea subclaviculară, se află în acest în stare stabilă pe secția ATI a spitalului pentru monitorizare și tratament de specialitate ”, a declarat Doru Danciu, responsabilul de comunicare al Spitalului Clinic Județean de Urgență Cluj, potrivit Monitorulcj.ro.

Crimă într-un azil de bătrâni din Călărași

Crimă halucinantă într-un azil de bătrâni din Călăraşi, unde un bătrân și-a înjunghiat colegul pentru o bucată de salam.

Un bărbat de 79 de ani i-a înjunghiat, cu un briceag, pe alţi doi vârstnici din centrul de îngrijire, în urmă cu aproximativ o săptămână. Scandalul ar fi pornit de la o bucată de salam.

Incidentul s-a petrecut la data de 22 septembrie, în căminul pentru persoane vârstnice Sf. Antim Ivireanul, din Călărași.

Totul s-a întâmplat în jurul orei 5 dimineaţa. O asistentă a sunat la 112, după ce a auzit gălăgie din salonul alăturat. Atacatorul și victima de 80 de ani s-ar fi certat de la o bucată de salam.

Orbit de furie, agresorul a scos un briceag şi l-a înjunghiat pe bătrân în zona coastelor, în gât şi piept.

Salariaţii căminului susţin că între cei doi exista o dispută mai veche care a degenerat,

Amyra Garey a absolvit Facultatea de Limbi și Literaturi Străine, Universitatea București, secția Filologie, limbile - ucraineană-rusă. Pasionată de poezie și scriere, a câștigat concursuri ... vezi toate articolele

Citește și

Mediafax
Zelenski schimbă foaia! Anunțul făcut de Ucraina în privința războiului
Digi24
O formă de cancer extrem de rară afectează acum tot mai mulți tineri. Medicii nu știu care e explicația și sunt îngrijorați
Cancan.ro
BREAKING | Cel puțin 8 persoane au murit după ce un balon cu aer cald s-a prăbușit
Prosport.ro
FOTO. Serena Williams, apariție îndrăzneață, în lenjerie intimă: „Crioterapie”
Adevarul
Efectele politicii lui Viktor Orban: Ungaria a devenit cea mai săracă țară din UE. Pe ce loc se află România
Mediafax
Captură-record în Portul Constanța: 350.000 de pachete de țigări de contrabandă, ascunse într-un container
Click
Cum arată Angela Similea și Florin Piersic, la 40 de ani de la iubirea lor interzisă: „Am fost într-un amor nebun, o lipitură în toată regula!” Secretele longevității
Wowbiz
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Antena 3
Reacție halucinantă. Directorul CFR Călători, despre casele din Dubai: „Trebuie să mor de foame? N-am 5.000, am 11.000 de euro pe lună”
Digi24
Cum au fost înșelați zeci de oameni cu mașini puse la vânzare online: „Toate datele erau conforme cu realitatea. Am plătit integral”
Cancan.ro
BREAKING | Georgeta Bobar, soția fostului viceprimar din Petrila, s-a sinucis 😢
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum actrița Kelly din „Beverly Hills, 90210”! Boala gravă de care suferă la 53 de ani
observatornews.ro
Creşterea TVA ar provoca grave efecte în lanţ: Mii de hoteluri şi localuri mici, ameninţate cu dispariţia
StirileKanalD
Doctoriță ucisă de iubit, tot medic! Au urmat zile întregi de chin pentru femeie. Cei doi lucrau la același spital
KanalD
Actorul Jack Betts, cunoscut din “Batman Forever” și Spider-Man”, a murit la vârsta de 96 de ani!
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Britanicii au pus DACIA DUSTER într-un TOP... neașteptat. Acesta este realizat ținând cont de mai mulți indicatori
Descopera.ro
Strategia de slăbit de 5 ori mai eficientă decât Ozempic
Capital.ro
Taxă după deces în România. Se semnează obligatoriu documentul la notar. Termen legal de 6 luni
Evz.ro
De la relaxare la revoltă: turiștii români, tot mai nemulțumiți de sejururile în Bulgaria
A1
S-au afișat notele de la BAC 2025! Află primul rezultatele de anul acesta. Model de cerere pentru vizualizarea lucrării sau pentru contestație
Stirile Kanal D
VIDEO Rezultate BAC 2025: La ce oră se publică notele pe edu.ro?
Kfetele
O femeie a decedat, după ce și-a dat foc în plină stradă. Pompierii nu au mai putut face nimic
RadioImpuls
Inimile fanilor sunt îndurerate. A murit unul dintre cei mai iubiți actori, lăsând o lume în lacrimi. Decesul maestrului a survenit în somn
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Bubulino, nu-ți mai ascunde amantul în cămară!
Descopera.ro
Prețurile orezului în Japonia au atins cel mai mare nivel din ultimii 50 de ani