Piedone a închis cantina de la Arhitectură: Îmi pare rău, dar n-o să se mai servească astăzi! Uitați-vă la jegul din interior!

Publicat: 29 04. 2025, 17:31

Șeful Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor a fost marți în control la cantina studențească a Universității de Arhitectură și Urbanism „Ion MIncu” din București. În timp ce așteptau să le vină rândul la mâncare, studenții au fost anunțați de Cristian Popescu Piedone că va închide cantina. 

Studenții de la Arhitectură care așteptau marți să mănânce la cantina universității au dat nas în nas cu șeful ANPC, de cealaltă parte a tejghelei, care i-a anunțat să-și caute în altă parte de mâncare, pentru că le va închide cantina.

„Îmi pare rău, dar n-o să se mai servească astăzi! Vedeți unde o să serviți. În primul rând se lucrează cu marfă expirată. 
Uitați-vă la condițiile de la bain marie,  jegul din interior! Puteți să vă uitați, doamnă, dacă vreți să cumpărați. Acum, mai vreți?”, a spus Piedone celor care așteptau în fața vitrinei.

Cantina a fost închisă pe o perioadă de 6 luni, informație care a fost repede răspândită de cei aflați în cantină la momentul controlului, pe grupul de whatsapp al studenților.

 

CITEȘTE ȘI:

Piedone și inspectorii ANPC, razie în hotelurile și restaurantele de pe LITORAL. Gândaci și mizerie în mai multe localuri

ANPC a închis „Vraja Mării”. Mizerie, gândaci morți și vii, ustensile murdare, lipsă autorizații sunt câteva dintre neregulile găsite